Navštivte okolí hotelu

Seminární hotel Akademie *** leží v blízkosti Lednicko-valtického areálu, který byl pro své výjimečné přírodní a kulturně-historické hodnoty dne 7. prosince 1996 zapsán do Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Díky své poloze blízko slovenských a rakouských hranic je ideálním místem pro kongresovou, pobytovou a tranzitní turistiku. Nabízí pořádání školení, seminářů a konferencí až pro 110 osob, jakož i vhodné prostředí pro příjemné strávení vaší dovolené v této vinařské oblasti.

 
LVA-Tri_gracieLVA-Randez_vousLVA-JanohradLVA_Apollonuv_chramLVA-LedniceLVA-LVALVA-Kolonada_reistnaLVA-Lovecky-zamecek

Velké Bílovice

Město Velké Bílovice je největší vinařskou obcí v České republice a rovněž i počtem pěstitelů révy vinné. V katastru je v současné době 710 ha vinic a obdělává je 1056 vinařů. Již v době před třicetiletou válkou bylo ve Velkých Bílovicích 600 ha vinic. V současné době se vinařské trati zaplňují novými moderními vinicemi a vinařství zde píše novou historii. Vinice sahají z jednoho konce katastru na druhý a obklopují malebnou skupinu sklepů. Pěstování révy mají zdejší lidé v krvi a vztah k révovému keři se zde přenáší z pokolení na pokolení.

Velké Bílovice jsou známé nejen největší výměrou vinic, ale rovněž dnes populární akcí "Ze sklepa do sklepa", kterou navštíví až tisíce milovníků dobrého moku. Jedná se o jedinečnou ochutnávku vín v otevřených sklepech na jižní Moravě. Účastníci zde procházejí rozsáhlým areálem vinných sklepů. Všech 650 sklepů je rozmístěno v místech se zajímavými starými názvy vinných uliček jako například Portugalová, Belegradská, habánská, Prezidentská. Celkem vinaři v Bílovicích vyprodukují více než 7 mil. litrů vynikajících vín a tak vyrobí láhev o obsahu 0,75 l vína pro každého občana české republiky.

I náš hotel je každoročně účastníkem této akce. Fotografie si můžete prohlédnout na tomto odkazu.  
Každoročně v měsících květen - září se v obci koná akce "Za vinařem do Velkých Bílovic".  

Velke_BiloviceHodyPresSklipek

Lednice na Moravě - 10km 

Lednice na Moravě představuje svým romantickým zámkem a dalšími významnými objekty v rozsáhlém parku mimořádně atraktivní lokalitu jižní Moravy, která přitahuje stále více turistů z celého světa.
Kromě zámku a vyhlídkové věže Minaret najdete v blízkém okolí ještě zámečky Lovecký, Hraniční, Rybniční a Tři Grácie, dále umělou zříceninu Janův hrad, Obelisk, Apollonův Chrám a Nový dvůr.
Obec Lednice má za sebou bohatou historii. Tento fakt byl ostatně v roce 1996 oceněn zápisem do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Památkovou ochranu požívá v Lednici 37 objektů počínaje komplexem zámeckých budov přes romanticko-klasicistní salety, stavby a plastiky v zámeckém parku, několik novogotických domů z poloviny minulého století až po zajímavou stavbu nádražní budovy z konce 19. století.
Součástí obce je od roku 1966 i blízká osada Nejdek jako její místní část. Nejdek leží asi 3 km severozápadně směrem od Lednice a v minulosti to bylo významné hradisko. Katastr obce leží dílem v nivě řeky Dyje, dílem na vysoké terase a zasahuje i do nivy potoku Včelínku. V nivě Dyje vytváří řeka soustavu bočních ramen a kanálů.
Více na: www.zamek-lednice.cz a www.lva.cz
Lednice_zamek1Lednice_zamek2Lednice_sklenikLednice_minaret1

Mikulov - 24km 

Na úpatí Pavlovských vrchů, uprostřed bohatých vinohradů, v bujné zeleni jižní Moravy, se zvedá proslulé město Mikulov, jehož dominanta okouzluje návštěvníky jak od nás, tak i ze zahraničí. Očaruje Vás mikulovská hora – Svatý Kopeček, která ostře spadá svými stěnami do podhůří, na jehož dně se kolem mohutného zámku rozkládá město Mikulov. Bělostné skály se stříbrnými útesy, s rozmanitou květenou a unikátními druhy fauny a nad nimi blankytné nebe – to je Mikulov, jedna z nejkrásnějších perel Moravy.
Mikulov je starobylým městem s mnoha pamětihodnostmi. Město leží v jedinečné oblasti přírodních krás, pohádkových zámků i starobylých hradů, skvělého vína a pohostinných lidí, zvanou zcela po právu Zahrada Evropy. Na světě není podobného místa, kde by se navíc vedle sebe nacházely hned dvě světově důležité rezervace světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO – Biosférická rezervace Pálava a Lednicko-Valtický areál.
Jednou z největších mikulovských gotických staveb je farní a kolegiátní kostel sv. Václava. Součástí komplexu piaristického gymnázia byl Kostel sv. Jana Křtitele s působivou malířskou výzdobou interiéru. Siluetu Svatého kopečku, který se stal v 17. století významným poutním místem, korunují kostel sv. Šebestiána, zvonice a kaple křížové cesty. Pěkný výhled na město nabízí kromě zámecké vyhlídky a Svatého kopečku také přístupná věž Kozího hrádku. 
více na: www.mikulov.cz
Mikulov1Mikulov_namestiMikulov_kostelMikulov_okoli

Valtice - 18km 

Město při hranicích s Rakouskem, proslulé krásným zámkem a vinařstvím. Valtický zámek byl honosným sídlem rakouských i moravských pánů Lichtenštejnů. Byl proslulý nejen svou krásou, ale i uměním. Stačí jen vzpomenout zámecké divadlo, které ve své době co do významu soupeřilo s vídeňskou scénou. Valtický zámek, jedna z nejrozsáhlejších světských barokních staveb na Moravě, byl postaven v letech 1643 – 1730. K zámku patří rozsáhlý areál s parkem a řadou romantických staveb z první poloviny 19. stol., jako je Kolonáda zvaná také Reistna, zámeček Belvedere, Dianin chrám (též Randezvous) a kaple sv. Huberta.
Valtice a víno. Tyto dva pojmy už stovky let nerozlučně patří k sobě. Proslulá je zejména prestižní výstava vín s názvem Valtické vinné trhy. Ve sklepeních zámku najdete Národní salon vín. 
Více na: www.radnice-valtice.cz a www.valtice.cz
Valtice1Valtice2Valtice3Valtice4

Břeclav - 14km 

Břeclav je okresním městem, které leží na významné dopravní křižovatce – dálniční, silniční i železniční.
Město Břeclav je díky své poloze vstupní branou do Lednicko-Valtického areálu, který byl v roce 1996 zapsán do seznamu míst Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Má přibližně 27 tisíc obyvatel. Město žije rušným životem moderního střediska, ale zároveň nezapomíná na lidové zvyky a folklorní tradice.
Zajímavými stavbami Břeclavi jsou kromě zámku novogotický kostel Navštívení Panny Marie v Poštorné, nově postavený kostel sv. Václava a v neposlední řadě i židovská synagoga a židovský hřbitov. Z kulturních institucí je možné připomenout alespoň Městské muzeum a galerii, Městskou knihovnu, Kino Koruna, Dům kultury, Galerii 99.
Četná sportovní zařízení, jako například koupaliště, krytý bazén, zimní stadion, tenisová hala a další sportovní areály nabízejí mnoho možností příznivcům pohybu. 
Více na: www.breclav.org
Breclav1Breclav2Breclav3Breclav4

Pálavské vrchy - 20km 

Chráněná krajinná oblast a biosférická rezervace Pálava je ukázkou harmonické krajiny jihu Moravy s charakteristickým reliéfem Pavlovských vrchů. CHKO byla v roce 1986 zapsána na listinu biosférických rezervací pod patronací UNESCO. Její rozloha činí 83 km2. Většinu nejcennějších rezervací najdete na hlavním hřebeni Pálavy, tvořeném čistými vápenci, jenž se táhne v délce 12 km od Dolních Věstonic k Mikulovu. Jeho nejvyšší vrchol je Děvín (550 m), na němž se nachází zřícenina středověkého hradu Děvičky. Ta spolu s troskami Sirotčího hrádku na sousední Stolové hoře dotvaří nezaměnitelné panorama Pavlovských vrchů. To by však nebylo úplné bez nedalekého vrchu Turold, který v sobě ukrývá jeskyně s krasovou výzdobou, a bez siluety Svatého kopečku s kapličkami křížové cesty a poutním kostelem. Prakticky ve všech steplních rezervacích se můžete setkat s květy hlaváčků a kosatců, s ještěrkou zelenou nebo kudlankou nábožnou.Do CHKO patří také unikátní ukázka dyjského luhu - Křivé jezero. Zde hnízdí mj. orel mořský, čáp bílý a pravidelně se zde objevuje bobr evropský. Na severním úpatí Pálavy se rozkládají archeologická naleziště světového významu, jako Dolní Věstonice proslulé nálezem sošky tzv. Věstonické venuše. 
Palava1Palava2Palava3Palava4

Aqualand Moravia - 45km

Celkem 12 bazénů s vodní plochou 3000 m2, některé s využitím vody z místního geotermálního vrtu, rozsáhlá wellness zóna Forum Romanum, sluneční a římské lázně, 2 restaurace a 4 bary – to vše a spoustu dalšího na vás čeká v novém Aqualandu Moravia v Pasohlávkách, jen 20 minut jízdy autem z Brna.
Více na: www Aqualand Moravia 


 

Kde trávit volný čas během Vašeho pobytu?

Další informace o možnostech využití Vašeho volného času na hotelu Akademie naleznete na tomto odkazu: http://www.lednicko-valticky-areal.cz/  nebo na Congress guide CZ