Vila Jarmila depandance a vinný sklep

Vila Jarmila
Nově zrekonstruovaná hotelová depandance Vila Jarmila byla otevřena po náročné rekonstrukci na podzim roku 2004. Tříhvězdičková depandance náleží k hotelu Akademie a nabízí komfortní ubytování a prostory pro pořádání akcí v největší vinařské obci v České republiky – Velkých Bílovicích.
 
Vila Jarmila, připomínající spíše zámeček, má několik set let starou historii. V letech 1415 dvůr s tvrzí, později zámečkem a sýpkou náležel Lichtenšteinům. V roce 1531 koupili Bílovice páni ze Žerotína, kteří se rovněž zasadili o prvotní rekonstrukce dnešní depandance.  O největší rozkvět dvora, ke kterému náležely vinohrady a pole se zasloužil v letech 1582 Ladislav Velen ze Žerotína. Roky a v podstatě staletí poté dvůr víceméně chátral, o rozkvět a nynější podobu, kterou si může vychutnat každý návštěvník, se postarala až společnost ZFP. A kouzlo historie ucítí hosté na každém kroku.  

Prohlédněte si objekt ( PDF.) před a během rekonstrukce
 
Vila Jarmila Vila Jarmila - Lucie BíláVila Jarmila - interier Vila Jarmila - sklep

Vážení hosté, udělejte si představu, jak vypadá naše sklepní vinárna v prostoru. Vyčkejte prosím několik sekund (dle rychlosti Vašeho připojení) a mapa se změní na prostorovou projekci. Pomocí myši a kolečka myši se můžete libovolně pohybovat v prostoru a udělat si představu o prostorách, ve kterých si můžete uspořádát Vaši akci. V pravém horním rohu můžete projekci zvětšit na celou velikost monitoru.


Zvětšit mapu